Неділя, 22.12.2024, 23:26
Вітаю Вас, Гість

Превентивне виховання та профілактика негативних явищ в учнівському середовищі

Превентивне виховання в школі — це система підготовчих та профілактичних дій педагогів, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявам асоціальної поведінки підлітків та організацію належного догляду за діяльністю школярів.

Мета превентивного виховання: підвищити рівень обізнаності з проблематики ВІЛ/СНІД; ознайомитися з сучасними профілактичними програмами; навчитися сучасних технологій профілактичної роботи в школі

Завданням превентивного виховання є забезпечення виховання в учнів високих моральних рис, які є головним чинником вибору способів поведінки. Воно має здійснюватися на основі морально-правових знань, уявлень, поглядів, переконань, почуттів, які склалися в нашому суспільстві й становлять суспільну свідомість; забезпечення подолання окремими учнями шкідливих звичок і навичок, що сформувалися внаслідок помилок і недоліків виховання.

Ефективність превентивного виховання підвищується, якщо:

• стимульовано здоровий спосіб життя й позитивну соціальну орієнтацію учня;

• використано активні форми й методи виховного впливу на учнів (діалоги, аутотренінги, дискусії, акції);

• використано досягнення педагогічної та психологічної науки;

• сімейно-шкільне виховання здійснюється на засадах гуманізму, демократизму, доброзичливості, партнерських взаємин.

В нашому закладі здійснюється просвітницька робота щодо здорового способу життя. Відбуваються тематичні місячники з пропаганди здорового способу життя, усні журнали, зустрічі з медичними працівниками, перегляд фільмів, слухання лекцій тощо. Правовий аспект превентивного виховання в школі передбачає охорону і захист прав особистості, формування в учнів правової культури. Є уроки права, тижні правового виховання, здійснюється індивідуальна робота з дітьми, схильними до правопорушень, класні години на правові теми. У закладі відзначають Міжнародний день прав людини, святкують визначні дати в історії української державності.

В основу процесу превентивного виховання у школі покладено небайдужість. І саме це забезпечує взаємини партнерства, повагу до особистості дитини.

Щороку в закладі вивчають і аналізують зайнятість учнів у позаурочний час. Більшість школярів охоплені роботою в гуртках. Також учні беруть активну участь у тренінгах, конкурсах, вікторині-конкурсі «Що я знаю про здоровий спосіб життя?», конкурсі плакатів, фотографій «Молодь - за здоровий спосіб життя», «Молодь проти СНІДу».

Організація соціально-профілактичної роботи в школі сприяє залученню підлітків та молоді до профілактичних програм, що допомагає їм самореалізовуватись у корисних і цікавих заходах, відчути себе причетними до спільної справи.

Нормативно-правова база щодо попередження злочинності, правопорушень та інших негативних проявів у дитячому та молодіжному середовищі.


Презентація "Сутність і методи превентивного виховання в школі"

Матеріали щодо впровадження інноваційних методів превентивного виховання.

План наркопосту

Методичні рекомендації по попередженню девіантної поведінки